Sort by

katie has logged 145 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
LOL

LOL

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Attorneys At Love

Attorneys At Love

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry