Sort by

katie has logged 152 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Triviaverse

Triviaverse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Choose Love

Choose Love

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nancy

Nancy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zero

Zero

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Becoming Male in the Middle Ages

Becoming Male in the Middle Ages

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hideous

Hideous

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Close

Close

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daniel Sloss: Socio

Daniel Sloss: Socio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anything's Possible

Anything's Possible

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry