Sort by

Ryan has logged 366 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enough

Enough

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snow Day

Snow Day

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Just Married

Just Married

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Horns

Horns

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolls

Dolls

1987
×
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry