Hamish has logged 460 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kylie Minogue: Golden Live in Concert

Kylie Minogue: Golden Live in Concert

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clemency

Clemency

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Girls Aloud: Ten - The Hits Tour

Girls Aloud: Ten - The Hits Tour

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Gift from Bob

A Christmas Gift from Bob

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
All My Life

All My Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come Away

Come Away

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Songbird

Songbird

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nocturnal

Nocturnal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cordelia

Cordelia

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry