hamfruitcake has logged 41 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Vivacious Lady

Vivacious Lady

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Weiner

Weiner

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Bird Island

Bird Island

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Woman

American Woman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Still the Water

Still the Water

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Space Dogs

Space Dogs

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
State of Play

State of Play

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Couch in New York

A Couch in New York

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Women

The Women

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Happens

Love Happens

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry