HamisH has logged 45 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rebooted

Rebooted

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry