RSS feed for hamisht
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King of Comedy

The King of Comedy

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
02
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
PlayStation 2: The Third Place

PlayStation 2: The Third Place

2000
×
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Edit this entry  
04
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Blood of Havana

Blood of Havana

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Visual Mafia

Visual Mafia

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
Snowballs

Snowballs

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sleepwalking in the Rift

Sleepwalking in the Rift

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Dealt

Dealt

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
17
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Edit this entry