• Dear Evan Hansen

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • We Broke Up

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Seobok

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Happily

    ★½

  • The Spine of Night

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Voices

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • I Carry You with Me

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Possessor

    ★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Code 8

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★