Sort by

Bob has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wyatt Earp

Wyatt Earp

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ten Little Indians

Ten Little Indians

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
Edit this entry  
16
Elephant Song

Elephant Song

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sign of Four

The Sign of Four

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Seobok

Seobok

2021
×
Edit this entry  
04
The Mystery of a Hansom Cab

The Mystery of a Hansom Cab

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
An Inspector Calls

An Inspector Calls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Jones

Love Jones

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Romance in Manhattan

Romance in Manhattan

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Honey Pot

The Honey Pot

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
20
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry