• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Year One

  • Tenacious D in The Pick of Destiny

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • 102 Dalmatians

  • 101 Dalmatians

    ★★

  • Blue Valentine

    ★★★★½

  • Vivarium

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Confessions of a Dangerous Mind

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Taking of Pelham One Two Three

    ★★★★