Sort by
  • Skyscraper

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • American Made

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Smocaine 3

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★½

  • Baywatch

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Mummy

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½

  • Storks

    ★★★★½

  • The Shallows

    ★★★

  • Sadako vs. Kayako

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Deadpool

    ½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • Creed

    ★★★½

  • The Martian

    ½

  • Macbeth

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

    ★★★

  • Jurassic World

  • Kung Fury

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

    ★★½

  • Tracers

    ½

  • Ex Machina

    ★½

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Unfriended

  • The Rover

    ★★★

  • The Salvation

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★★½

  • Chef

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Babadook

    ½

  • Whiplash

  • Locke

    ★★★★★

  • Rush

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • The World's End

  • World War Z

  • Man of Steel

  • We Are the Best!

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★★

  • The Dictator

    ★½

  • High Rise Life – The Movie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Ghost Protocol

    ★★★

  • Jack and Jill

    ½

  • Johnny English Reborn

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Hobo with a Shotgun

    ★★★★½

  • Rango

    ★★★★

  • Paul

    ½

  • Submarine

    ★★★★

  • Machete

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Despicable Me

  • Toy Story 3

    ★★½

  • Unthinkable

    ★★★

  • Get Him to the Greek