Sort by

goodtimesam has logged 368 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Raven

The Raven

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★
Edit this entry  
26
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★
Edit this entry  
21
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry