Paul has logged 378 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Fitzroy

The Fitzroy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hangman

Hangman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elves

Elves

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mascots

Mascots

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry