• Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Last Christmas

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Countdown

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★½

  • The Jesus Rolls

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • End-O

  • Jexi

    ★★

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Hard, Cracked the Wind

  • Butt Boy

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★½

  • Proxima

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Greed

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★½

  • Rocks

  • Sea Fever

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The Painted Bird

  • The King

    ★★★★

  • Wasp Network

    ★★★½

  • Eject

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

  • The Assistant

  • Uncut Gems

  • The Fanatic

    ½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Nimic

  • 7500

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½