• Dog Day Afternoon

    ½

  • Backdraft

    ★★

  • Arachnophobia

    ★★★

  • Scary Movie

    ½

  • An American Werewolf in Paris

  • Heat

    ★★★★★

  • The Last of the Mohicans

    ★★★★½

  • The Wild Bunch

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • Urban Legend

    ★★★

  • Dog Soldiers

    ★★★½

  • I Still Know What You Did Last Summer

    ★★

  • Blackhat

    ★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★

  • Akira

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★½

  • The Insider

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★½