Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Stand Worthy of Men

A Stand Worthy of Men

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
El Khetta El Aayma

El Khetta El Aayma

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
My First Client

My First Client

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pained

Pained

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ivory Game

The Ivory Game

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Section 375

Section 375

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape From Pretoria

Escape From Pretoria

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Han Gong-ju

Han Gong-ju

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Polina

Polina

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
At the End of the Tunnel

At the End of the Tunnel

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Door Lock

Door Lock

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle

Battle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home

Home

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Custody

Custody

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sunday's Illness

Sunday's Illness

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fathers and Daughters

Fathers and Daughters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Accused

Accused

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'est la vie!

C'est la vie!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hope

Hope

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Origins

I Origins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Crime

An American Crime

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry