Sort by
  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Troll

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Fragments of the Last Will

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Fall

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Imaginur

    ★★★★★

  • Our Father

    ★★

  • KKN di Desa Penari

    ½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • HIGH

    ½

  • The Last Shift

    ★★★★

  • Makmum

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Andhadhun

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★

  • mother!

    ★★

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Ae Dil Hai Mushkil

    ★★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★½

  • If I Stay

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

  • About Time

    ★★★★

  • Pee Mak

    ★★★

  • Juvana

    ★★

  • Crazy, Stupid, Love.

  • Julie & Julia

    ★★★★★

  • Camp Rock

  • The Love Guru

    ★★★★★

  • Love is Cinta

  • Mr. Bean's Holiday

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★½

  • Cicakman

    ★★★★★

  • Tenacious D in The Pick of Destiny

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★★

  • Nanny McPhee

    ★★★★½

  • Flightplan

    ★★★★★

  • The Terminal

    ★★★★

  • Love Actually

    ★★★★★

  • Charlie's Angels: Full Throttle

    ★★★★★

  • The Lizzie McGuire Movie

    ★★★★★

  • Agent Cody Banks

    ★★★★★

  • Kabhi Khushi Kabhie Gham

    ★★★★★

  • Bubble Boy

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Miss Congeniality

    ★★★★★

  • The 6th Day

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★★