Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Long Shot

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Holmes & Watson

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★½