hannah has logged 141 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Awake

Awake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★
Read the review Edit this entry