Sort by

HANNA (dune hive) has logged 203 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Modern Times

Modern Times

1936
×
Read the review Edit this entry  
28
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tab Hunter Confidential

Tab Hunter Confidential

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pop Aye

Pop Aye

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nise: The Heart of Madness

Nise: The Heart of Madness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Small Change

Small Change

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Russell Howard: Wonderbox

Russell Howard: Wonderbox

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry