Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Bros

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Oxygen

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Seaspiracy

  • Deadly Illusions

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Land

    ★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★