• Happiest Season

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Unsettling Scenes

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Waiting

    ★★★★½

  • Chance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Cheer

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Adore You

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Wishing Apple

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ½

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Our Planet

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Pumpkin Song

  • The future

  • Art of Style: Jean Cocteau

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Cosmic Dope - A Plant Experience

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Gone Fishin'

  • Eighth Grade

    ★★★