Sort by

Hanna has logged 239 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
New York Minute

New York Minute

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry