Sort by

Hanna has logged 32 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd

If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
Read the review Edit this entry