hanna has logged 28 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★★
Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry