• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Demonic

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

  • Jolt

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Abe's World

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Home Sweet Home

    ★★★★

  • Yasuke

    ★★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Joran: The Princess of Snow and Blood

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Censor

    ★★★★

  • Wonder Egg Priority

  • First Light

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Puparia

    ★★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Umbrella

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • dogs

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • Just a Guy

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Junky

    ★★★★

  • Mulan

    ½