HANNAH* has logged 126 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
29
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
Edit this entry  
04
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★
Edit this entry  
04
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★½
Edit this entry  
31
Living Things

Living Things

2020
×
Edit this entry  
31
Ruweda

Ruweda

2012
×
Edit this entry  
31
Saling Pusa

Saling Pusa

2006
×
Edit this entry  
31
Turn a Blind Eye

Turn a Blind Eye

2010
×
Edit this entry  
29
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Once

Once

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
as if nothing happened

as if nothing happened

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Braindead

Braindead

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Insiang

Insiang

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Blessings of the Land

Blessings of the Land

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★½
Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
15MALAYSIA

15MALAYSIA

2009
×
Edit this entry  
11
Blue

Blue

2018
×
Edit this entry  
10
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mansyon

Mansyon

2005
×
Edit this entry  
10
Kultado

Kultado

2005
×
Edit this entry  
10
Andong

Andong

2008
×
Edit this entry  
09
Born Into Brothels: Calcutta's Red Light Kids

Born Into Brothels: Calcutta's Red Light Kids

2004
×
Edit this entry  
07
La Notte

La Notte

1961
×
★★★½
Edit this entry  
04
Nakaw

Nakaw

2017
×
Edit this entry  
02
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Read the review Edit this entry  
01
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Edit this entry  
01
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
The World of Us

The World of Us

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Islands

Islands

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Please Vote for Me

Please Vote for Me

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Letter to Uncle Boonmee

A Letter to Uncle Boonmee

2009
×
Edit this entry  
23
Outer Space

Outer Space

1999
×
Edit this entry  
23
What Do You Think Of The Philippines Mr. Janetzko?

What Do You Think Of The Philippines Mr. Janetzko?

1989
×
Edit this entry  
23
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
Edit this entry  
23
Thunder

Thunder

1982
×
Edit this entry  
23
The Bead Game

The Bead Game

1977
×
Edit this entry  
21
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lights

Lights

1966
×
Edit this entry  
20
Report from Millbrook

Report from Millbrook

1966
×
Edit this entry  
20
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
Edit this entry  
20
Begone Dull Care

Begone Dull Care

1949
×
Edit this entry  
20
Fireworks

Fireworks

1947
×
Edit this entry  
20
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry