Sort by

John has logged 46 entries for films during September 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Northwest

Northwest

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ragnarok

Ragnarok

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Detective Downs

Detective Downs

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mirage Men

Mirage Men

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
The Congress

The Congress

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rigor Mortis

Rigor Mortis

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
She Wolf

She Wolf

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Confession of Murder

Confession of Murder

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bad Turn Worse

Bad Turn Worse

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
Read prior review Edit this entry  
21
R100

R100

2013
×
Edit this entry  
21
Borgman

Borgman

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Our Heroes Died Tonight

Our Heroes Died Tonight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
Edit this entry  
20
The Devils

The Devils

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tales from the Organ Trade

Tales from the Organ Trade

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
Edit this entry  
19
Wolf

Wolf

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Patrick

Patrick

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nothing Bad Can Happen

Nothing Bad Can Happen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Chanthaly

Chanthaly

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Eternal

Love Eternal

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Septic Man

Septic Man

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Proxy

Proxy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Job

On the Job

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Horny Diver: Tight Shellfish

Horny Diver: Tight Shellfish

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
An American Hippie in Israel

An American Hippie in Israel

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Five Dolls for an August Moon

Five Dolls for an August Moon

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Force

Death Force

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vampire Hookers

Vampire Hookers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry