Poppy has logged 19 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
At Land

At Land

1944
×
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Nest

The Nest

2013
×
Edit this entry  
16
You’re Missing the Point

You’re Missing the Point

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
3 Versos

3 Versos

2016
×
Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry