Sort by

hannah has logged 259 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little

Little

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
XXY

XXY

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
02
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Edit this entry  
30
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baton

Baton

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★
Edit this entry  
27
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry