Sort by

hannah has logged 346 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Divines

Divines

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Party

The Party

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Forest for the Trees

The Forest for the Trees

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hands on a Hardbody: The Documentary

Hands on a Hardbody: The Documentary

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mochibei

Mochibei

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skin

Skin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ritual

The Ritual

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry