Sort by

hannah has logged 33 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Ava

Ava

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casablanca

Casablanca

1942
×
Read the review Edit this entry  
27
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
16
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gummo

Gummo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
14
Blood Brother

Blood Brother

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Greener Grass

Greener Grass

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Lippy

Lippy

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry