• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Just Say Yes

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • TINA

    ★★★★★

  • Crazy About Her

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Fake Famous

    ★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Hunt for Gaddafi's Billions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★★★

  • The Swamp

    ★★★½

  • Seriously Single

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Expecting Amy

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Becoming

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Making Unorthodox

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • On the Record

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • I Love You, Stupid

    ★★

  • The Dissident

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Like a Boss

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★★

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½