Sort by

Edwina has logged 139 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Animals

Animals

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Someone, Somewhere

Someone, Somewhere

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
Only You

Only You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Catfight

Catfight

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little White Lies

Little White Lies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Son

American Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Replicas

Replicas

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Eli

Eli

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Permission

Permission

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
I Origins

I Origins

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Samba

Samba

2014
×
★★½
Edit this entry