• Metal Lords

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Eli

    ★½

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • I See You

    ★★

  • We Summon the Darkness

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Action Point

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Handsome Devil

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★½

  • We're the Millers

    ★★½

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Hotel Transylvania

    ★★★½

  • Brave

    ★★★

  • Small Apartments

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★½

  • Rango

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★★

  • FRED: The Movie

    ★★★½

  • Insidious

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★½

  • Professor Layton and the Eternal Diva

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Saw VI

    ★★★½

  • Where the Wild Things Are

    ★★★★★

  • Saw V

    ★★★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★½

  • Saw IV

    ★★★½

  • Saw III

    ★★

  • Night at the Museum

    ★★★½

  • Cars

    ★★★★

  • The Ringer

    ★★★

  • Saw II

    ★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★½

  • Son of the Mask

    ½

  • Seed of Chucky

    ★★★

  • Saw

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★★

  • Saw

    ★★★