Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
30
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
13
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
I See You

I See You

2019
×
★★
Edit this entry  
13
I See You

I See You

2019
×
Edit this entry  
16
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ringer

The Ringer

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Action Point

Action Point

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry