• Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Run

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • Becky

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Alone

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • The Turning

    ★½

  • Underwater

    ★★½

  • The Devil's Mark

    ½

  • The Grudge

    ½

  • Ghost Stories

    ★★

  • Dracula

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Macabre

    ★★★

  • Eli

    ★½

  • Impetigore

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Fractured

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • VFW

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★½

  • The Beach House

    ★★★

  • Furie

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★½

  • Rabid

    ★★★

  • Haunt

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★★★

  • The Intruder

    ★★

  • Swallow

    ★★★★

  • The Furies

    ★★½

  • The Silence

    ★½

  • The Haunting of Sharon Tate

  • Depraved

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★½

  • Get Duked!

    ★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★