Lucas has logged 30 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Depraved

Depraved

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Downrange

Downrange

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Braid

Braid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nowhere to Be Found

Nowhere to Be Found

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cannibal Club

The Cannibal Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry