• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Ronny Chieng: Speakeasy

  • Morbius

  • The Batman

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Uncertain Snow

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Louise

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★★★★

  • My Name

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Ingenuity of the Househusband

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Clickbait

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • In the Heights

    ★★½

  • Limerence

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Malam

  • Shangri-La

    ★★★

  • Monster Hunter

    ½

  • Puparia

    ★★★

  • Holidate

  • Cadaver

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • The Old Ways

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Swarm

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Goedam

    ★★

  • A Suitable Boy

  • Don't Listen

    ★½

  • Taipei Suicide Story

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Extraction

    ★★½

  • Waiting

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Mulan

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Time to Hunt

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dracula

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Eli

    ★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½