Sort by

可微 has logged 76 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Edit this entry  
10
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
01
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Doom

Doom

2005
×
½
Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
Edit this entry  
18
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
Edit this entry  
17
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
Edit this entry  
17
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
Edit this entry  
17
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
Edit this entry  
15
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Edit this entry  
15
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Edit this entry  
15
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Edit this entry  
13
The Unborn Child

The Unborn Child

2011
×
Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry