Harland has logged 46 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dracula

Dracula

2020
×
★½
Edit this entry  
31
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frank

Frank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bolt

Bolt

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Extract

Extract

2009
×
★½
Edit this entry  
21
Garfield

Garfield

2004
×
★½
Edit this entry  
18
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★½
Edit this entry  
18
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★½
Edit this entry  
17
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Edit this entry  
14
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Results

Results

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Melvin Goes to Dinner

Melvin Goes to Dinner

2003
×
★½
Edit this entry  
06
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Laggies

Laggies

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
All Day and a Night

All Day and a Night

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dope

Dope

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★½
Edit this entry