• Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Tyrel

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • The Open House

    ½

  • American Animals

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Monsters and Men

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • #SquadGoals

    ½

  • Father Figures

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Psych: The Movie

    ★★★½

  • F*&% the Prom

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★½

  • Daddy's Home 2

    ★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Trolls Holiday

    ★★★

  • Thank You for Your Service

    ★★★½

  • Where's the Money

    ★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Dismissed

  • The Snowman

    ½

  • Happy Death Day

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Flatliners

    ½

  • Cult of Chucky

    ★★½

  • Unicorn Store

    ★½

  • Downsizing

    ★★

  • Stronger

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • It

    ★½

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Suburbicon

    ★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Death Note

    ★½

  • Bad Match

    ★½

  • Marvel's The Defenders

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

  • Naked

  • Wet Hot American Summer: 10 Years Later

    ★½

  • Manhunt

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Descendants 2

    ½

  • Dunkirk

    ★★½

  • Camp Cool Kids

    ½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The House

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Rough Night