• Magic Camp

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Four Brothers

    ★★★★½

  • White Chicks

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • The Kings of Summer

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★★