Sort by

ʜᴀʀʟᴇQᴜɪɴᴀᴅᴇ has logged 348 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nativity Story

The Nativity Story

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
W.E.

W.E.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Woman

American Woman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Show Me a Hero

Show Me a Hero

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In Secret

In Secret

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry