Sort by

ʜᴀʀʟᴇQᴜɪɴᴀᴅᴇ has logged 44 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Woman

American Woman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Show Me a Hero

Show Me a Hero

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In Secret

In Secret

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Promise

The Promise

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
10 Years

10 Years

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★
Read the review Edit this entry