Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Trespassers

Trespassers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Trick

Trick

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
01
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Polyester

Polyester

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Losers

The Losers

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry