Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The King

The King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After

After

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
½
Read the review Edit this entry