• The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

  • Modest Heroes

    ★★★½

  • Kanini & Kanino

  • Life Ain't Gonna Lose

    ★★★

  • Invisible

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Believer

    ★★★½

  • The Wild Pear Tree

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

  • The Commuter

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Downsizing

    ★½

  • The Upside

    ★★★

  • The Third Murder

  • mother!

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Woodshock

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Megan Leavey

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • 24 Frames

    ★★★★½

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Okja

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • It Comes at Night

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • The Dolls with Attitude

  • On the Beach at Night Alone

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Like Me

    ★★★

  • Song to Song

  • The Shack

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

  • Skins

    ★★½