• Kaili Blues

    ★★★★½

  • Fantastic Four

    ★½

  • The Lobster

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Jurassic World

    ★★½

  • Rams

  • The Little Prince

    ★★★★

  • The Assassin

    ★★★½

  • Sicario

  • Cemetery of Splendor

  • Carol

    ★★★★★

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★½

  • Our Little Sister

  • Mad Max: Fury Road

  • Cool Apocalypse

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Don't Hug Me I'm Scared 4

  • Krisha

  • Wondrous Boccaccio

    ★★★

  • Knight of Cups

  • Taxi

  • Cool Cat Saves the Kids

  • The Forbidden Room

  • Last Days in the Desert

  • Tangerine

  • The Witch

    ★★★★

  • World of Tomorrow

  • BoJack Horseman Christmas Special

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • Black Mirror: White Christmas

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Saving Christmas

    ½

  • American Sniper

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 3

  • Interstellar

    ★★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

  • Big Hero 6

  • John Wick

    ★★★

  • Before I Disappear

    ★★★★

  • Lava

  • Inherent Vice

  • Gone Girl

  • Song of the Sea

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • The Hundred-Foot Journey

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

    ★★★½

  • Unfriended

  • When Marnie Was There

    ★★★★★

  • I Origins

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

  • Violent

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • Edge of Tomorrow

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★

  • Leviathan

  • Mommy

    ★★★★½

  • Blended

    ★★

  • Lost River

  • Foxcatcher

  • It Follows

  • Winter Sleep

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

  • The Trip to Italy

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Transcendence

    ★½

  • God's Not Dead

  • Divergent

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier