• No Time to Die

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Housemaid

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • The Light Touch

    ½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The 8th Night

    ★★

  • A Girl and A Guy

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Ride or Die

    ★★

  • Voyagers

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Shangri-La

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Mayday

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Hand

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Heneral Rizal

    ★★★

  • Seize

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½